Ovo su dobitnici 75. Zlatnog globusa!

od Imaginarijum 0

2018-golden-globes-dodela-showbiz-imaginarijum-lifestyle-magazin-srbija

Sinoć je u Los Anđelesu održana jubilarna 75. dodela “Zlatnih globusa”, prestižna ceremonija koja prethodi dodeli filmske nagrade Oskar, i koja nam tradicionalno nagoveštava imena umetnika koji će sa velikim procentom verovatnoće osvojiti najcenjeniju statuu Američke filmske Akademije.

GettyImages_902753412.0

Imajući u vidu da se radi o prvom velikom javnom događaju nakon razotkrivanja desetina slučajeva seksualnog nasilja, pre svega onih čiji je vinovnik čuveni filmski producent Harvi Vajnstin, sve okupljene zvanice pojavile su se na crvenom tepihu odevene u crno, kako bi skrenule pažnju na ovaj gorući problem u filmskoj industriji. Prilikom deljenja fotografija i video snimaka sa gala večeri, zvezde su ujedninjeno postavljale i hešteg #timeisup koji simbolizuje borbu protiv seksualnih predatora u šoubiznisu i drugim sferama života kao i borbu za novi, humaniji i ravnopravniji Holivud.

Nagrade su dodeljene u ukupno 25 kategorija – 14 filmskih i 11 televizijskih, a najnagrađivaniji formati bile su “Three Billboards” i hit serija “Big Little Lies”, koje favorizuju karaktere snažnih žena istovremeno ukazujući na značajna pitanja feminizma i jednakosti.

Film

Najbolja drama
“Call Me by Your Name”
“Dunkirk”
“The Post”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” – POBEDNIK

Najbolja komedija ili mjuzikl
“The Disaster Artist”
“Get Out”
“The Greatest Showman”
“I, Tonya”
“Lady Bird” – POBEDNIK

Najbolja glumica -drama
Jessica Chastain, “Molly’s Game”
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” – POBEDNICA
Meryl Streep, “The Post”
Michelle Williams, “All the Money in the World”

Najbolji glumac- drama
Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
Tom Hanks, “The Post”
Gary Oldman, “Darkest Hour” – POBEDNIK

Najbolja glumica- komedija ili mjuzikl
Judi Dench, “Victoria & Abdul”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Saoirse Ronan, “Lady Bird” – POBEDNICA
Emma Stone, “Battle of the Sexes”
Helen Mirren, “The Leisure Seeker”

Najbolji glumac- komedija ili mjuzikl

Steve Carell, “Battle of the Sexes”
Ansel Elgort, “Baby Driver”
James Franco, “The Disaster Artist” – WINNER
Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
Daniel Kaluuya, “Get Out”

Najbolja režija
Guillermo del Toro, “The Shape of Water” – POBEDNIK
Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Christopher Nolan, “Dunkirk”
Ridley Scott, “All The Money in the World”
Steven Spielberg, “The Post”

Najbolja epizodna ženska uloga
Mary J. Blige, “Mudbound”
Hong Chau, “Downsizing”
Allison Janney, “I, Tonya” – POBEDNICA
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Octavia Spencer, “The Shape of Water”

Najbolja epizodna muška uloga
Willem Dafoe, “The Florida Project”
Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Christopher Plummer, “All the Money in the World”
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” – POBEDNIK

Najbolja filmska pesma
“Home,” “Ferdinand”
“Mighty River,” “Mudbound”
“Remember Me,” “Coco”
“The Star,” “The Star”
“This Is Me,” “The Greatest Showman” – POBEDNIK

Najbolji scenario
“The Shape of Water”
“Lady Bird”
“The Post”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”- POBEDNIK
“Molly’s Game”

Najbolji strani film
“A Fantastic Woman”
“First They Killed My Father”
“In the Fade” – POBEDNIK
“Loveless”
“The Square”

Najbolji animirani film
“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
“Ferdinand”
“Coco” – POBEDNIK
“Loving Vincent”

NUP_181044_0234

TV

Najbolja TV serija-drama
“The Crown”
“Game of Thrones”
“The Handmaid’s Tale” – POBEDNIK
“Stranger Things”
“This Is Us”

Najbolja ženska TV uloga- drama
Caitriona Balfe, “Outlander”
Claire Foy, “The Crown”
Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”
Katherine Langford, “13 Reasons Why”
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale” – POBEDNICA

Najbolja muška TV uloga- drama
Sterling K. Brown, “This is Us” – POBEDNIK
Freddie Highmore, “The Good Doctor”
Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
Liev Schreiber, “Ray Donovan”
Jason Bateman, “Ozark”

Najbolja TV serija- mjuzikl ili komedija
“Black-ish”
“Marvelous Mrs. Maisel” – POBEDNIK
“Master of None”
“SMILF”
“Will & Grace”

Najbolja ženska TV uloga- mjuzikl i komedija
Pamela Adlon, “Better Things”
Alison Brie, “Glow”
Issa Rae, “Insecure”
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel” – POBEDNICA
Frankie Shaw, “SMILF”

Najbolja muška TV uloga- mjuzikl ili koemdija
Anthony Anderson, “Black-ish”
Aziz Ansari “Master of None” – POBEDNIK
Kevin Bacon, “I Love Dick”
William H. Macy, “Shameless”
Eric McCormack, “Will and Grace”

Najbolja ženska epizodna TV uloga
Laura Dern, “Big Little Lies” – POBEDNICA
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Chrissy Metz, “This is Us”
Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
Shailene Woodley, “Big Little Lies”

Najbolja muška epizodna TV uloga

Alfred Molina, “Feud”
Alexander Skarsgard, “Big Little Lies” – POBEDNIK
David Thewlis, “Fargo”
David Harbour, “Stranger Things”
Christian Slater, “Mr. Robot”

Najbolja ženska epizodna TV uloga
Laura Dern, “Big Little Lies” – POBEDNICA
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Chrissy Metz, “This is Us”
Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
Shailene Woodley, “Big Little Lies”

 

Share This: